Wanny – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w ekskluzywnym ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, jakie ogranicza ryzyko poślizgnięcia się i upadku.
Większość producentów oferuje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli stopami i wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane indywidualnie do konkretnego gatunku wanny. Niezwykle istotne jest, aby montaż wanny był precyzyjny a także kompatybilny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie mogą w przyszłości zepsuć komfort użytkowania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić ekspertom. Kiedy wanna jest już stabilnie usadowiona, czas na montaż obudowy. Obecnie producenci wanien proponują gotowe ścianki. Ich zaletą jest łatwy oraz szybki montaż, jaki można zrealizować samodzielnie. Co ważne, pokrywa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu bądź podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnorakich kształtach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tu także front wanny może być o naturalnych liniach lub w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często stosowane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie konsumentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Stopień natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 65 dB. By masaż był efektywny, odległość ciała od dyszy powinna mieć około 10 cm. Wielkość wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 4 osób.

Posiadasz niewielką łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z odprężających kąpieli w pachnącej pianie? Mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązanie – wanny kątowe, które oszczędzają miejsce oraz zachowują pełną praktyczność.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najlepszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność i swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego korzystania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl bądź profesjonalne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające zaledwie parę cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego wyglądu oraz są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to doskonała opcja dla osób lubiących modernistyczny design. Należałoby jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast układ oraz stylizacja zależy jedynie od twojego gustu oraz pozostałego wyposażenia toalety.

You may also like...