Dlaczego stelaże podtynkowe są tak popularne?

Moim zdaniem odnawiając łazienkę od postaw warto postawić na stelaż podtynkowy w miejsce tradycyjnego kompaktu. Dla mnie istotnym faktem jest Design i funkcjonalność – czytaj dalej.
W Polskich sklepach produkty te zaczęły pojawiać się już w połowie lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Wtedy podchodzono do nich z sporym sceptycyzmem, obawiając się szczególnie awaryjności instalacji zamaskowanej w ścianie. Dziś rozwiązanie to jest powszechnie uznawane za w pełni bezpieczne, odpowiednio wytrzymałe, a dodatkowo – podnoszące elegancję oraz funkcjonalność ubikacji. Wnętrze z podwieszaną ceramiką nabiera nowoczesnego klimatu a także wydaje się być przestronniejsze. Natomiast, aby móc cieszyć się taką właśnie ubikacją, należy najpierw dobrać właściwy stelaż. Awarie instalacji wodnej to wielkie koszty, dyskomfort a także przede wszystkim stres, którego wolelibyśmy uniknąć. Różnorodność rozmiarowa konstrukcji podtynkowych wywołuje zróżnicowanie ich cen. Właściwą regułą jest, że im bardziej specyficzny stelaż (krótki, szeroki, itp.), tym kosztuje więcej. Należy natomiast zauważyć, że w większości przypadków większy koszt zakupowy wynagradzany jest ostatecznym wyglądem oraz funkcjonalnością łazienki. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności sprawdźmy natomiast, czy stelaż został w sposób prawidłowy zamontowany. Potencjalna nieszczelność, jaka zostanie zauważona już po wykonaniu zabudowy, może przysporzyć nam sporo kłopotów. Dobór określonej wielkości zabudowy stelaża determinuje o późniejszej lokalizacji wyłączniku spłukującego wodę. Przy niskiej zabudowie stelaża włącznik będzie maskowała podniesiona deska od wc. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety, co świadczy o konieczności przystosowania go do własnych preferencji.

Stelaże podtynkowe do WC to nie tylko ukłon w stronę estetyki, lecz przede wszystkim optymalizacja powierzchni w ubikacji – zyskuje ona na przestronności, wygodzie oraz funkcjonalności. Decydując się na stelaż należy zawsze pamiętać, iż bardzo istotny jest jego bezbłędny montaż.
Najpopularniejszym rodzajem stelaży podtynkowych są te dedykowane do misek WC. Jednocześnie ich wykorzystanie w łazience jest wyjątkowo estetyczne a także praktyczne. Umieszczenie podwieszanej miski WC albo bidetu zapewnia wrażenie większej przestrzeni wnętrza, widoczna jest, bowiem tylko ceramika i włącznik spłukujący, natomiast cała instalacja zamaskowana jest w ścianie. Ponadto takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie higieny również samej ceramiki, jak również posadzki w jej otoczeniu. Dobierając stelaż upewnijmy się, że wybraliśmy do sedesu, a nie do bidetu. Wyglądają identycznie i łatwo może dojść do pomyłki sięgając na półkę z asortymentem. Towary do zabudowy lekkiej – przeznaczone są do lokowania w ścianach gipsowo-kartonowych. Cechują się przede wszystkim dużo prostszym oraz szybszym montażem. Podstawą ich budowy jest rama samonośna, która jest zbudowana ze stali. Dzięki jej konstrukcji, stelaż można założyć zarówno w ścianach działowych, masywnych, jak ich w ściankach instalacyjnych. Stelaże do zabudowy lekkiej wyposażone są w specjalistyczne wsporniki, jakie ułatwiają montaż. Warto zaznaczyć, że możliwe jest obudowanie ich specjalną płytą wodoszczelną. Stelaż podtynkowy jest zwykle zabudowywany przy pomocy płyt G-K. Możemy też zastosować płyty pokrywające innego gatunku jak np. płyty osb, jakie dzięki wyższej wytrzymałości w porównaniu z płytami karton-gips mogą być używane, jako pojedyncza płyta. Stosując stelaże do zabudowy lekkiej możemy otrzymać niezbędne w toalecie półki bądź możemy stworzyć wyspę. Wykorzystując konstrukcje do zabudowy ciężkiej, możemy natomiast spłuczkę zamontować oraz obmurować w ścianie z cegieł, uzyskując tym samym więcej powierzchni w niewielkich łazienkach.

You may also like...