Wybieramy najciekawsze modele baterii kuchennych!

Dobór optymalnej baterii do nowoczesnej kuchni nie jest prosty. Do wybory mamy ogrom możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj dalej oraz dowiedz się, który rodzaj warto wybrać!
Dopasowując baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa warstwa baterii zabezpiecza ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Kolejnym pozytywem jest prostota mycia. Nie znaczy to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe kurki z niebieskim oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc vis-a-vis oczekiwaniom użytkowników, oferują baterie, jakich projekt doskonale współgra nawet do innowacyjnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się dobrze do czyszczenia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa sugeruje umieszcza się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było częściej wykorzystywane, ale dziś jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Na rynku dostępne są także baterie z wylewką, której wysokość możemy zmniejszać bądź z całkowicie ruchomymi korpusami, jakie można wyciągnąć i ustawić na zlewie. To doskonałe rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste i komfortowe. Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Dopasowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka a także mały jednokomorowy zlew to połączenie, które należy bardzo dokładnie przeanalizować. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto zadbać, żeby miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, gdy mamy brudne ręce oraz próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Naturalnie, równie ważny co ergonomia jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich wymiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce i po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, albo z wyspecjalizowanymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak także finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...