Wanny wolnostojące – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wybór rodzajów wanien wolnostojących może przyprawić o zawrót głowy. Wybierając ją, zwróćmy uwagę przede wszystkim na styl i wygląd pomieszczenia. Zastanówmy się również, w której części łazienki chcemy umieścić swoją wanną.
W ofercie sklepów odnajdziemy bogate spektrum rozmaitych wanien wolnostojących. Można je podzielić ze względu na materiał wykonania a także wygląd. W aktualnych ofertach wyszukać można szeroki wybór współczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie gatunki wanien odznaczają się niezwykle estetycznym wyglądem nawiązującym do klasycznego wzornictwa albo inspirowanym oryginalnymi, ciekawymi pomysłami, jakie można znaleźć w katalogach topowych producentów. Wciąż wielkim zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się zarówno do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak i do niekonwencjonalnych wnętrz pełniących funkcję ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, jakie dzięki obłym kształtom umożliwiają dużą wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie idealnie prezentują się w przestronnych łazienkach ustawione w strategicznym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (naturalnie im większy tym lepiej) jest podstawowym kryterium, jakim należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy odpowiedni wymiar a także kształt wanny. W średnim pomieszczeniu sprawdzi się rodzaj prostokątny, postawiony pod ścianą. Choć trzeba przyznać, iż takie rozwiązanie trochę niweluje efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanna wolnostojąca prezentuje się nadzwyczaj dostojnie i ekskluzywnie. Kojarzy się ze luksusowymi łazienkami urządzonymi z najwyższym poczuciem smaku oraz gustu. Dostarcza do aranżacji podmuch lekkiej ekstrawagancji a także luksusu.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste oraz praktyczne. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka natlenia wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy niesłychanie dokładnie rozważyć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, aby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto zadbać, żeby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce a także próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Oczywiście, równie ważny co funkcjonalność jest design, wylewka pomimo relatywnie niewielkich wymiarów przykuwa wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe mają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce i po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, albo z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na dbałość o środowisko jak też finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który powoduje, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...