Szafki podumywalkowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Alternatywą, po którą sięgają szczególnie projektanci współczesnych, designerskich ubikacji, są czarne szafki pod umywalkę, często wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o prawidłowym doborze szafki!
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Ogólnie można wskazać dwa modele: z umywalką nablatową bądź umywalką nakładaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie istotny jest wygląd szafki. Powinna być ona dopasowana formą i odcieniem do reszty urządzenia łazienki. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe lub ciemne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w łazience może być mało nudzący. Do jasnej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym odcieniu bądź czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie połączenie jest również polecane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty tradycyjne, rustykalne i bardziej nowoczesne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na ziemi czy może mają być zawieszone na ścianie. Dla wielbicieli oryginalnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka czarna konsola z dekoracyjnie toczonymi nóżkami.

Aranżując swoją łazienkę, uwagę zwrócić należy nie tylko na elementy instalacji łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa lub umywalka, lecz także na szafkę pod umywalkową, jakie pomieści wszelkie konieczne środki czystości lub kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują wielką ilość praktycznych szuflad i schowków, tak, by każda rzecz miała własne miejsce. Ponadto posiadają piękne, eleganckie wzornictwo oraz ciekawe kolory – w ofercie producentów wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łazienki. Korzyścią tego elementu umeblowania jest fakt, że nieraz pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować całego zestawu mebli. To rozwiązanie świetne, szczególnie do toalet o małych przestrzeniach bądź np. łazienki dla gości. Przy wyborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym ustawia się mydelniczkę bądź dozownik do mydła – nie robi się tego obok, zatem dobierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą akcesoria dodatkowe. Kiedy nasza toaleta jest mała, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona zarówno elegancka a także stylem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również funkcjonalna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego rodzaju szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są stworzone – powinien być on bowiem wytrzymały na wilgotność. Warto też zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Istotne będą też wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie rządzi połysk, który zachwyca swym designem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Dość często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w górnej części. To praktyczne rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale relatywnie głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto też zadbać o to, żeby posiadała ona odpowiednią wnękę na stopy – wieczne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza przyjemnych doświadczeń a także po pewnym czasie może już być trochę drażniące. Szafka do ubikacji ze wbudowaną wnęką na stopy sprawi, że łazienka zyska na praktyczności, a prowadzenie codziennych czynności higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Przeważnie wybierany jest wariant z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli a także armatury często oferują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją idealnie dostosować do umywalki. Dużo większe pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeżeli jest niewielka, szafka może być większa a także szersza. Wtedy obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki czy szczotki do zębów. To również sposób na ciekawszą, bardziej efektywną aranżację.

You may also like...