Meble kuchenne na wymiar – najważniejsze zagadnienia!

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – naście lat. Warto, żeby przez cały ten okres meble wyglądały profesjonalnie a także efektownie. Moim zdaniem stanowi to ważny czynnik, dla jakiego należałoby kupować meble z górnej półki.
Wykonując remont kuchni należy wspominać o paru istotnych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie położenie nie tylko wpływa na utrudnienie naszych ruchów podczas prowadzenia prac w kuchni, ale także może mieć wpływ na uszkodzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą albo pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt trudno utrzymać w czystości i jest mało praktyczny. Aranżując kuchnie na wymiar, zadbajmy aby zostawić zawsze fragment wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej perfekcji są także fronty i blaty, które można bez problemu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi a także innymi składnikami urządzenia domu. Korpusy mebli na wymiar również wykonane są z płyty laminowanej, natomiast jej wytrzymałość jest nieporównanie większa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana dodatkowo okleiną PCV, która umożliwia wysoką wytrzymałość mebli przez niesłychanie długi czas. Kuchnia z aranżacją mebli w literę U to świetne rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niesłychanie duża powierzchnia do pracy i przechowywania. Daje też ogromną swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym wypadku nie musimy się martwić o miejsce oraz jak najkorzystniejsze połączenie ze sobą poszczególnych przestrzeni, ponieważ dysponując dużym wnętrzem a także projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zadecydować ile miejsca przeznaczyć na każdą spośród nich. Kuchnia w układzie L to idealne rozwiązanie, jakie ułatwia i pozwala na funkcjonalne wykorzystanie narożnika kuchni, poprzez zamontowanie tam większych szafek lub zlewozmywaka. To również korzystne rozwiązanie do niewielkich kuchni, w jakich nie ma możliwości ulokowania szafek na diametralnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwyczajowo jest miejsce na stół, który dla wielu osób stanowi bardzo istotny mebel kuchenny.

Twoja nowa kuchnia zupełnie odmieni czas, który w niej spędzasz, a przyrządzanie posiłków a także rodzinne rozmowy staną się przyjemnością. Właśnie dlatego należałoby zainwestować w odpowiedniej jakości meble na wymiar, żeby napawać się estetyką a także funkcjonalnością.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest dość prosta. Najlepiej czyścić meble bez zastosowania detergentów – za pomocą wilgotnej ściereczki albo z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu czy mydła. Odradza się sięgania po modne aerozole do sprzątania kurzu, które mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zakazane jest używanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem albo rozpuszczalnikiem. Po oczyszczeniu mebli trzeba przetrzeć je suchą ściereczką, szczególnie na krawędziach, żeby uniknąć chłonięcia wilgoci. Do sprzątania zabrudzeń nie wolno stosować szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, bowiem może to doprowadzić do pęknięcia forniru. Spektakularna, wielofunkcyjna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do przygotowywania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy i miejsce do konsumowania obiadów. Strefa przyrządzania obiadów to miejsce dla naczyń a także sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie wykonywania jedzenia, desek do krojenia, a także dla wszelkiego rodzaju mikserów, blenderów. Ogromną renomą cieszą się również pakiety kuchenne z płyty MDF. Lepszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco kosztowniejsze w zakupie, jednak ich trwałość oraz komfort użytkowy okażą się znacznie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zamontować listew dystansową między meblem a szafką, żeby móc otworzyć drzwi szafki na pełną szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych układ stref wygląda trochę inaczej, ale istotne, aby był przejrzysty i nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to idealne rozwiązanie także wtedy, jak w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie ograniczało swobodnego przemieszczania się po pomieszczeniu.

You may also like...