Wybieramy tanie drzwi zewnętrzne do domu!

Drzwi zewnętrzne, jaki model wybrać?

W celu maksymalnej, jakości drzwi wejściowych, warto kupić takie wykonane z najlepszych materiałów, poddawanych obróbce w zaawansowanych parkach maszynowych producentów. Drewno od lat jest najbardziej cenionym materiałem do produkcji drzwi wewnętrznych. Takie drzwi pomogą zaprojektować naprawdę piękne wnętrza. Jak widać, samodzielny montaż jest możliwy, jednak wymaga niezwykłej dokładności, ścisłego przestrzegania instrukcji oraz stosownych narzędzi.

Do produkcji drzwi zewnętrznych wykorzystuje się drewno sosny, meranti lub dębu. Za bezpieczeństwo odpowiadają blokady chroniące przed wyważeniem oraz zasuwnice z trzema punktami ryglowania w standardzie. Indywidualny charakter naszego domu możemy podkreślić dobierając drzwi do elewacji i otoczenia. Jeżeli drzwi kupujemy w Internecie warto poszukać tzw. konfuguratorów, w którym możemy wybrać określony panel drzwiowy i zobaczyć jak drzwi z takim panelem będą wyglądać w naszym domu lub w naszej firmie. Umożliwia to specjalna prosta aplikacja, do której możemy zaimportować zdjęcie naszego budynku i wirtualnie zamontować w nim wybrane wcześniej drzwi. Do ościeżnic regulowanych proponujemy opaski proste, półokrągłe lub retro oraz ozdobne korony. Te niepozorne elementy nadają drzwiom niepowtarzalny charakter.

drzwi wewnętrzne

Drzwi wejściowe wykonane z drewna – trend 2017

Produkujemy drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, sosnowe, bukowe i dębowe z drewna litego oraz w okleinach naturalnych. Warto jednak zwrócić uwagę, na wysokość futryny do domów jednorodzinnych należy szukać modeli niższej wartości. Do tradycyjnych modeli proponujemy również cokoły i szafy, jako wspaniałe zamknięcie całości. Możliwość zastosowania zarówno zawiasów standartowych jak i krytych. Zasuwnica drzwiowa 4-punktowa z zamkiem sterowanym kluczem ma stosowana jest głównie w drzwiach otwieranych na zewnątrz kiedy nie ma możliwości zamknięcia drzwi klamką. Producenci idą z duchem czasu i oferują drzwi stalowe z możliwością wprowadzenia przeszkleń i elementów drewnianych oraz ciekawymi detalami, usprawniającymi funkcjonalność drzwi.

Dzięki wielokomorowej konstrukcji oraz głębokości zabudowy oraz zastosowaniu progu drzwiowego z przekładką termoizolacyjną udało się znacząco poprawić parametry izolacyjności termicznej. W najnowszych typach możliwe jest stosowanie pakietów szybowych i wypełnień szerokości do 80mm. Wszystkie nowoczesne, drewniane drzwi zewnętrzne powinny być wyposażone w solidne okucia i zamki doskonałych parametrach oraz ciche i niezawodne, wytrzymałe zawiasy.

Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne – zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i w przenośni. Drzwi wejściowe to również nasze bezpieczeństwo, dlatego nie powinno się na nich oszczędzać. Dobrze dobrane drzwi wejściowe potrafią znacząco zredukować ilość powietrza, jakie nam ucieka w sezonie opałowym. Wybór drzwi mamy ogromny od tych najdroższych wykonanych z litego drewna poprzez nieco gorsze egzemplarze jak możemy kupić w marketach. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy oraz czego tak naprawdę oczekujemy.

You may also like...