Jaki brodzik prysznicowy wybrać – wysoki czy niski?

Wybór brodzików prysznicowych jest ogromny. Producenci ich prześcigają się we wprowadzaniu na rynek nie tylko modeli, które różnią się kształtem wielkością czy głębokością, ale także materiałem wykonania, a nawet i kolorystyką. W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie dotyczące wyboru brodzików, tego czy lepiej postawić na model niski czy wysoki. Zapraszamy!

brodziki prysznicowe niskie

Głęboki brodzik – idealny dla rodziny z dziećmi

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, który brodzik jest lepszy, głęboki czy płytki. Wiele zależy bowiem od samej aranżacji łazienki, od tego jaką brodzik ma pełnić funkcję, a także i od tego kto ma korzystać z kabiny natryskowej. Z pewnością wtedy, gdy wśród domowników znajdują się małe dzieci, warto jest postawić na brodzik głęboki, w którym nie tylko będą mogły się z łatwością umyć, ale także i pobawić. Ten rodzaj brodzika polecany jest jednak nie tylko rodzinom z dziećmi, ale także wtedy, gdy będzie istniała konieczność wykonania drobnego prania ręcznego, wykąpania psa itp.

Na rynku brodzików głębokich jest coraz mniej. Przede wszystkim ze względu na design zostają wypierane przez modele płytkie. Nie jest jednak tak, że jest problem z otrzymaniem tego typu produktów. Wielu czołowych producentów wciąż posiada w swojej ofercie brodziki wysokie. Niektóre z nich posiadają specjalne siedziska, dzięki którym kąpiel czy wykonanie danych czynności higienicznych jest dużo bardziej komfortowe. Mówiąc o brodzikach głębokich ma się na myśli przede wszystkim te wykonane z akrylu. Rzadkością są modele o danej głębokości, które zostały zrobione z konglomeratu.

Nowoczesne, płytki brodziki z akrylu i konglomeratu

Dużo większym powodzeniem niż brodziki głębokie cieszą się te płytki. Wybierane są one przede wszystkim ze względu na swoją estetykę, idealnie pasują do łazienek nowoczesnych, minimalistycznych. Brodziki płytkie tak naprawdę posiadają dużo więcej zalet, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę. Posiadając je, nie ma bariery podczas wchodzenia do wnętrza kabiny, z tego względu brodziki niskie sprawdzą się także w łazienkach dla osób niepełnosprawnych, starszych czy takich, które mają problemy z motoryką.

Płytkie brodziki prysznicowe zazwyczaj wykonywane są z akrylu. Modele te są lekkie i przyjemne podczas dotyku. Warto dodać także, że akrylowe niskie brodziki są ciepłe, tym samym nie ma dyskomfortu podczas wchodzenia do kabiny. Na rynku znajduje się także szeroki wybór brodzików płytkich konglomeratowych. Ze względu na materiał wykonania nie tylko są ciekawe estetycznie, to także cechuje je wysoka odpornosć na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odpryśnięcia. Gładka powierzchnia tych produktów przekłada się na bezproblemowe czyszczenie, a także zapobiega gromadzeniu się i namnażaniu bakterii. Brodziki z konglomeratu dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, z tego względu łatwo jest je dopasować do danej łazienkowej aranżacji.

You may also like...