Remont łazienki ile to kosztuje?

Remont łazienki od czego zacząć?

Remont łazienki większej powierzchni może być okazją, aby stary model grzejnika zamienić na drabinkowy, który ułatwia suszenie ręczników i bielizny. Z doświadczenia wiem, że do remontu potrzebne są bardzo dobre narzędzia, np. takie: od razu dużo lepiej idzie cała praca, a remont nie trwa w nieskończoneość. Wykonaniem prac remontowych – nie powierzamy ich w ręce podwykonawców – dysponujemy własnymi, zaufanymi ekipami doświadczonych wykonawców, którzy gwarantują, że wykończenie łazienki jest pod pełną kontrolą.

Łazienka to pomieszczenie gdzie warto wszystko zrobić od nowa. Zanim przystąpimy do remontu łazienki warto przemyśleć potrzeby każdego domownika. Łazienka może spełniać także funkcję domowego SPA, gdzie uciekamy od stresów dnia codziennego. Ekspertka radzi zacząć od planu, a wkrótce znajdziecie właściwy balans między tym, co spontaniczne, a tym, co zaplanowane. Niedawno robiłam remont łazienki, kupiłam piękny panel prysznicowy – sprawdza się bardzo dobrze, jest odporny na zarysowania i nie matowieje, a to istotne, bo przecież takie sprzęty kupujemy na lata. Motyw przewodni mogłyby stanowić na przykład geometryczne kształty, a pomysł wywodzić się od prostokątnej wanny z ostrymi krawędziami.

 

Kompleksowy remont łazienki i jego koszt

Dzięki zastosowaniu się do trzech najważniejszych wskazówek remont będzie przyjemnością, a nie – przykrym obowiązkiem. Samodzielny dobór detali pozwoli bowiem wprowadzić do wnętrz odrobinę charakteru późniejszych użytkowników łazienki. Niestety łazienki w blokach są bardzo często w takim stanie i posiadają tak kłopotliwy układ, że aż same proszą się ich gruntowną przebudowę. Jego koszt jest przede wszystkim uzależniony od rodzaju zastosowanych materiałów wykończeniowych, jakości nabytej ceramiki, armatury, mebli oraz pozostałego osprzętu łazienkowego i elementów dekoracji tego wnętrza. Grzejniki do łazienki i całą armaturę sanitarną można znaleźć na , bardzo bogaty wybór.

koszt remontu łazienki

Warszawa cechuje się cenami znacznie wyższymi niż pozostała część kraju i nieuwzględnienie tego mogłoby spowodować, że Twój koszt remontu łazienki byłby bardzo niedoszacowany. Koszt samych płytek nie jest duży – na wyprzedażach czy w hurtowniach ceramicznych można znaleźć dobrej jakości płytki już od 20 złotych za metr. I jak to nie tajemnica, ile dałaś za robociznę, bo to to w sumie jest najdroższe. Spokojnie można teraz na wiosnę robić już remont i nawet wymieniać okna i montować żaluzje czy plisy na zewnątrz. Stawki wynoszą od kilkudziesięciu złotych u początkujących projektantów do kilkuset lub więcej u profesjonalistów. Dodatkowo meble do łazienki powinny być trwałe i dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Po naprawieniu usterki możesz żądać zwrotu części wynagrodzenia lub też nie – wszystko zależy od konkretnego przypadku. Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie specjalistom od remontu łazienki. Jeśli remont łazienki ma być gruntowny, wówczas demontaż starych sprzętów oraz usunięcie okładzin może zająć sporo czasu, mimo niewielkiego metrażu pomieszczenia. Do tego oczywiście musimy doliczyć koszt zakupu materiałów. Jeżeli zainwestujesz w porządne materiały i powierzysz zadanie zaufanej ekipie wykończeniowej, możesz być pewien, że przez długi czas nie dołożysz do łazienki ani złotówki. Ich nieobecność będzie sprzyjać sprawnemu przeprowadzeniu działań, a także zaoszczędzi wielu uciążliwości związanych z utrudnionym dostępem do łazienki. Jeśli w jednym sklepie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz – to nie ma sensu szukać gdzie indziej. W niewielkim wnętrzu łazienki zamiast lustra można powiesić szafkę z lustrzanym frontem.

You may also like...