Aranżacja wnętrz – wybór odpowiedniego projektanta!

Projektowanie, jak poznać fachowca?

Projektowanie wnętrz powinno być dla projektanta pasją. Klienci cenią sobie prostotę, funkcjonalność oraz pomysły zaskakujące swoją niepowtarzalnością. Projektanci wnętrz lubią wyzwania oraz nie boją się „trudnych” projektów. Warto sięgnąć po gres, np. w formie prostokątów kształtem imitujących panele podłogowe, a sposobem wykończenia – usłojenie drewna. Sprawdzą się tu szczególnie płytki w odcieniach brązu, które dobrze skomponują się z tradycyjnymi meblami. Terakota do salonu klasycznego może mieć natomiast klasyczny kwadratowy kształt i być utrzymana w typowych dla stylu odcieniach, np. beżowym lub kremowym. Stylowym i charakterystycznym materiałem będzie terakota w barwie wypalonej cegły. Jeśli zależy nam na ponadczasowej elegancji, wybierzmy płytki kamienne – zamiast stosować drogie kafle z naturalnego surowca, sięgnijmy po imitujący go gres. Otwarty umysł i zaangażowanie podczas procesu projektowania wnętrz pomagają nam tworzyć ciekawe, odważne, zazwyczaj niesztampowe przestrzenie, które są zgodne z oczekiwaniami Klienta. Wielu ludziom bardzo podobają się takie aranżacje, gdzie jest wykorzystany jakiś ładny kamień dekoracyjny.

przykładowa aranżacja

Aranżacja wnętrz, co warto wiedzieć?

Warto podzielić mieszkanie na strefy i pokusić się o wykorzystanie dosłownie każdego metra kwadratowego. Potem przyszedł czas na dekoracje, do których nie przywiązuję aż tak dużej uwagi, ale wiem, że idealnie dopełniają każdy projekt. Salon wydaje się optycznie większy, gdy zadbamy odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła. Jednak w przypadku salonów skomplikowanym kształcie lepiej sprawdzą się dwa lub nawet trzy punkty świetlne zlokalizowane w kluczowych punktach, np. nad stołem, gdzie jemy czy nad częścią wypoczynkową. Nieco jaśniejsze i kierunkowe światło warto też zaplanować w miejscu, gdzie planujemy czytać – może to być lampa stojąca lub lampka, ile w pobliżu znajduje się szafka lub stolik. Warto korzystać z produktów z nowej serii do inteligentnego montażu Samoprzylepne gwoździe i śruby z regulowaną wysokością to rozwiązanie idealne dla osób, które lubią częste zmiany, ale dziury w ścianie to już niekoniecznie.

Ciekawą propozycją jest też szafa, która w razie potrzeby może zostać podzielona na kilka funkcjonalnych stref, jako mebel do przechowywania rzeczy, a także bez problemu może przejąć funkcje regału lub miejsca na sprzęt RTV, gdy za jej przesuwnymi drzwiami sprytnie schowamy telewizor, w momencie, kiedy nie chcemy z niego korzystać. Wielofunkcyjność mebli na wymiar to doskonałe rozwiązanie na zachowanie umiaru, stylu i harmonii wnętrza. Jest wiele sklepów z różnego rodzaju dodatkami czy akcesoriami gdzie można czerpać inspiracje. Na pewno warto też takie zakupy robić w Internecie, bo dużo jest promocji. Wygodniej i pewniej jest jednak zdać się na profesjonalistę w tej branży. Będziemy spokojni efekt końcowy, jak również budżet i termin realizacji. Podczas urządzania salonu warto pamiętać odpowiednim oświetleniu. Całe wnętrze powinno być optymalnie doświetlone światłem naturalnym. Duże okna ocieplą charakter aranżacji i sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne.

 

You may also like...