Budowa domu – dowiedz się co musisz wiedzieć!

Budowa domu – co musisz wiedzieć?

Na swoim koncie mamy setki zrealizowanych projektów i tyle samo zadowolonych klientów. Zamiast klasycznych sanatoriów moim zdaniem warto zainteresować się uzdrowiskami, które ofertowo wypadają zdecydowanie lepiej.

Całkiem niedawno byłam po raz pierwszy w takim uzdrowisku, dokładnie i wyjechałam zadowolona. Świetne miejsce do regeneracji i leczenia, jeśli jesteś zainteresowany budową domu to polecam zapoznać się z ofertą, którą mają na stronie. Powinno Ci się spodobać. Ja też miałem założenia finansowe, ustalony budżet i skończyło się jego przekroczeniem. Oczywiście zawsze mógłbym sztywno się trzymać założeń, ale były by one troszkę jak państwowe przetargi – bez sensu. Przygotowując tegoroczną kalkulację wydatku związanego z budową domu, podobnie jak w latach poprzednich, przeanalizowaliśmy koszty prac na poszczególnych etapach inwestycji, w tym: doprowadzenie domu do stanu zerowego, koszty osiągnięcia stanu surowego zamkniętego, następnie stanu wykończonego, a także koszty samych instalacji. Po tym, jak budynek przypomina już dom mieszkalny, trzeba zabrać się za jego wykończenie. Na pierwszy ogień zawsze idą instalacje wewnętrzne, które będą ukryte pod tynkiem. Elektryka, instalacje wodne i grzewcze – to pociąga za sobą olbrzymie wydatki, liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.

nowoczesny dom

Budowa domu od czego zacząć?

Jeśli się na tym nie znamy, to proponuję zlecić wykonanie projektu przebudowy osobie kompetentnej. Jeżeli chodzi koszty to można powiedzieć że wyszedłem na tym na swoje. Kuriozum jest właśnie takie, że oglądając oferty deweloperów na domy widzisz dom z dużymi pokojami i małym garażem na 1 samochód a dojazd jest wąską uliczką gdzie nie zaparkujesz samochodu bo zatarasujesz dojazd innym. Albo masz opalanie piecem na drewno lub kominek, ale deweloper nie przewidział pomieszczenia na drewno, licząc że będziesz drewno lub węgiel sobie trzymał w salonie pod łóżkiem. Nie masz spiżarki, nie masz garderoby, strychu itp, ale masz 4 pokoje. Jeśli chodzi Firmę to firma musi znać się na rzeczy, poproś kilka firm kosztorysy i zdjęcia z ich poprzednich realizacji albo linki do strony w necie poproś też namiar na wcześniejszych klientów, zapytaj tez znajomych kogo polecają, może kogoś zaufanego Ci polecą. Solidna firma może być droższa ale za to jakość usług będzie lepsza! Zainwestuj w porządne materiały na tym się nie oszczędza, pilnuj ekipy budowlanej, znajdź dobrego kierownika budowy, jest wiele forów na ten temat poczytaj popytaj.

You may also like...