Zlewy granitowe – postaw na innowację!

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale również najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z mniejszym budżetem – sprawdź, jakie propozycję przygotowaliśmy.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są stworzone. W tej branży powiększa się zakres materiałowy, technicy oraz konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe surowce użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od metalowych, ale nie można zapominać tym, iż granit jest surowcem wysoce odpornym. Zachętą dla wielu Gospodyń może stanowić także fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewy pod kątem ilości posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują różne grono odbiorców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie kupują kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne biesiadowanie, po jakim pozostają całe masy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie pojemne a także praktyczne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w kuchni w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Kupujący ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można postawić np. w rogu kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o niewielkich rozmiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dojściu do innych sprzętów oraz elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na luksusowy zlewozmywak kamienny nie warto skąpić wydatków. Jest to przeważnie sprawdzony zakup na długie lata.

Sprawdziliśmy, jakie typy zlewozmywaków cechują się najwyższą odpornością a także zachowują swoją funkcjonalność i piękny wygląd przez długie lata – czytaj więcej!
Luksusowy wygląd oraz nowoczesny design jest zdecydowanie jedną z ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są stworzone oraz stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest łączony, by zachować hermetyczność a także zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu oraz mają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Ma to swoje wady i zalety. Korzyścią zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy wygląd oraz większa wytrzymałość na zarysowania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, iż są bardziej wytrzymałe na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo znaczący wydaje się zatem wybór tych elementów, które narażone są na codzienną eksploatację i te które przez długie lata winny nie jedynie wykonywać swą funkcję, ale także pozostawać atrakcyjne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej powszechnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeżeli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, instalowane w z boku czy korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik oszczędnych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak również osoby poszukujące ciekawych, designerskich zlewów do swojej kuchni.

You may also like...