Styl industralny – postaw na innowację!

Jeśli lubisz testy a także jesteś osobą odważną trend przemysłowy jest tym, czego szukasz! Czytaj dalej i dowiedz się więcej jak przygotować pomieszczenie w tym stylu.
Wielkie przestrzenie, wysokie loftowe wnętrza oraz minimalistyczne ozdoby – oto fundamentalne wartości stylu industrialnego. Styl industrialny idealnie sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niezwykle modnego stylu, meble z odzysku można powiązać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Gdy już wiemy, jakie są charakterystyczne wartości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy mamy większe zdolności do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko chcemy zmienić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby składniki o pokrewnych właściwościach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Planowanie pomieszczeń w systemie przemysłowym to „ujednolicanie”, zatem poszczególne powierzchnie nie powinny się od siebie odcinać co sprawia, że wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Styl industrialny tworzą w wielkiej mierze duże, wysokie oraz surowe powierzchnie, najlepiej opatrzone ogromnymi oknami. Styl industrialny jest dla tych, którzy szukają nowoczesności a także czegoś, co odbiega od tradycyjnych wnętrz z folderów meblowych. Kierunek ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod przymusem recesji rozpoczęto masowo likwidować fabryki oraz magazyny. Aby pomieszczenie było odpowiednio oświecone oraz wpasowało się w trend industrialny, zrezygnuj z kotar oraz zasłonek upiększających okna. Meble i akcesoria należy zawsze dostosowywać racjonalnie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz mieszkańców. Salon w kierunku przemysłowym powinien być podtrzymany w zimnej, neutralnej barwie – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Fason przemysłowy we wnętrzach widoczny jest szczególnie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, cement oraz zimne kolory farb. Beton- we mieszkaniach w trendzie przemysłowym uważany, jest jako budulec wykończeniowy.

Styl industrialny to prosty trend wywodzący się z przestrzeni industrialnych! Zobacz ten wpis a także dowiedz się więcej o tym niezwykłym trendzie w aranżacji pomieszczenia.
Nurt przemysłowy jest niezwykle prosty, chłodny, zatem elementy takie jak rury, kable, betonowe stropy są akcentowane. Znakomite kolory do pomieszczenia w tym kierunku to barwy zimne, beznamiętne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, ceglana czerwień. Fason industrialny urodził się w momencie, gdy zaczęto przejmować hale fabryczne a także przemysłowe na potrzeby lokalowe. Lofty oraz mieszkania organizowane od podstaw w kierunku industrialnym wyróżniają się dużymi, zajmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą powierzchnią a także bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów a także detali należy zredukować do minimum – trzeba kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji warto skorzystać z betonu architektonicznego, który je zakryje, a zarazem pozwoli zachować industrialny styl wystroju (prostym wyjściem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego cementu, doskonale odtwarzającej surowy, szalunkowy beton. Dziś trend industrialny kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością oraz doskonałym stylem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili znalezione meble, użytkowali meble i dodatki znalezione na obszarze byłych fabryk – tak narodził się styl industrialny. Wystarczy obiekt, który dawniej służył do celów produkcyjnych i adaptujemy go na cele lokalowe, zostawiając wszystkie istotne cechy budownictwa fabrycznego. Idealnie uwydatni styl kuchni, wspaniale sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w łazience! Dzięki temu udaje się uzyskać wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, iż mieszkanie jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak odcienie istotne są także produkty stosowane w takim pomieszczeniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji przemysłową szorstkością i nieładem, by paradoksalnie tworzyć bardzo efektowne, wręcz prestiżowe wnętrza. Ściana, jaka obłożona będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach i ruch przemysłowy producenci płytek wyszli własnym odbiorcom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki odwzorowujące beton i metal. Zastanowimy się, które typy oświetlenia sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w ten oryginalny sposób oraz jakie konkretnie modele lamp dobrać, jeżeli chcemy uzyskać industrialny rezultat wystroju we środku naszego mieszkania bądź domu.

You may also like...