Kabiny natryskowe – sprawdź największe zalety!

Kabinę prysznicową wymieniamy raz na parę lat, dlatego dobierając właściwy model nie powinniśmy skupiać się wyłączenie ceną. Dowiedź się, jakie parametry są równie istotne!
Następnie zależnie od powierzchni toalety, jej projektu należy ustalić czy ma to być kabina uchylna lub otwierana. Ponadto kabina prysznicowa winna nawiązywać wizualnie do całej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Istotną cechą jest też solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat używania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na poziomie planowania, bądź też zastosowanie jedynie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca trudne do czyszczenia, podatne na zabrudzenia lub zakamienienie. Posiadając na uwadze codzienną eksploatację należałoby przemyśleć użycie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych umożliwiających czyszczenie oraz wiążącej odkładanie się wapnia. Także przy kabinach jak również drzwiach prysznicowych istotnym kryterium może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak większej powierzchni. Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje kabin, przeważnie całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz podstawowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię przymocowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu pleców. Jeżeli natomiast do podstawowej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel sterowania z hydromasażem, zapłacimy za niego od ok. 450 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej eleganckich paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy bądź droższy model, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, iż wybór powszechnych rozmiarów i kształtów jest ogromny, jednakże asymetrycznych – ograniczony.

Rewolucyjne, wygodne, oryginalne oraz dopasowane do toalety. Takimi słowami można określić dzisiejsze kabiny prysznicowe, jakie można kupić w większości hipermarketów.
Niezależnie od wybranego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem bądź gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika budowana jest na prawidłowo zorganizowanej posadzce. Dziś jest to niesłychanie popularne rozwiązanie, jakie nie zaburza estetyki łazienki i pozwoli optycznie ją powiększyć. Jest to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak właściwie nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Problematyczne może być samo zorganizowanie dobrej posadzki, która musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może sprawiać problemy przy naprawie a także sprzątaniu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, należałoby już na starcie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, która sprawnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu natrysk będzie dłużej czysty. Naukowcy zaprojektowali taką technikę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, że rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste i suche. Nie przylega do nich brud, a powstałe zabrudzenia z wyjątkową łatwością czyści wiatr a także deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za wzór czystości.

You may also like...