Grzejniki łazienkowe – co potrzebujesz wiedzieć?

Dobry kaloryfer powinien dawać ciepło, być dekoracją toalety i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Zatem dobór dobrego grzejnika jest tak ważny jeżeli chcemy aby nasza toaleta była elegancka a także praktyczna.
Przyjmując, że kaloryfery są zbliżonej wielkości oraz są stworzone z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki wyłącznie dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, bowiem przeważnie wentylacja jest tak zrobiona, że do ubikacji nadchodzi ciepłe powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest zaopatrzony w grzałkę pozwalającą na podgrzewanie łazienki i suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dobierając grzejnik do łazienki należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć kaloryfera dekoracyjnego. Kaloryfery wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, jaki prócz funkcji ozdobnej, maskuje również podłączenia do instalacji, oraz jednocześnie wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta jednak ulega zmianie w przypadku, jak na kratkę grzejnika płytowego położymy wilgotny ręcznik. Typowy kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch podłużnych kolektorów (wykonanych albo ze stali ewentualnie z aluminium), między jakimi montowane są proste bądź zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast dostarcza ciepło i ogrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe daje komfortowe ciepło a także ułatwia utrzymać określoną temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Dobór optymalnego grzejnika łazienkowego umożliwi zdobyć dodatkową powierzchnię na suszenie ręczników oraz ubrań przez cały rok a także uatrakcyjnić wygląd toalety. Kaloryfery podgrzewane gorącą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niezwykle dobry sposób aby ogrzać ubikację.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego niepowtarzalny szaro – retro trend nada mieszkaniu unikalnego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki typ, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie znakomicie zaadaptowany stylistycznie do naszej toalety. Taki kaloryfer jest szczególnie potrzebny zwłaszcza jesienią oraz wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego budynku lub zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma tendencje do wahań. Jeszcze bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem praktycznym a także estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć wiedzę, że warstwa chromowa utrudnia przekazywanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w narożniku domu (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także duże okno w pomieszczeniu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Luksusowy i praktyczny grzejnik jest w stanie szybko przekazać ciepło, ogrzać oraz wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjazną a także suchą podłogę a także utrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej łazience. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety a także pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to dobre rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez okrągły rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich.

You may also like...