Bateria łazienkowa – postaw na innowację!

Uważam, że w przypadku wybory armatury warto postawić na nowatorskie rozwiązania. Czytaj dalej, a także dowiedz się więcej o podstawowych parametrach, o których musisz pamiętaj dobierając baterię!
Dzięki unowocześnionej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują estetyczny design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są wyposażone w niezwykle praktyczny system montażu, który pozwala na błyskawiczną instalację w łazience. Doskonałej jakości bateria winna posiadać jednocześnie specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno moc strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak także jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym i ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, uruchamiane wyłącznikiem, dotykiem bądź na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania raczej drogie, używane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach i restauracjach, gdzie temperatura wody do mycia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują akcesoria, które możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak podstawowe, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Warto natomiast pamiętać, że produkty te są niezwykle proste, często słabszej jakości oraz mogą przeżyć zdecydowanie krócej niż towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 2-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w dodatkowe urządzenie (perlator), który natlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, iż podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanina wody oraz milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się trudnym wyborem dotyczącym wyboru optymalnej armatury. Wybór jest wielki a jedyne, co nas ogranicza to budżet – więc o czym należy wiedzieć kupując baterie do toalety?
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest dobrze skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w poszczególnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice czy przyciski. Warto również upewnić się, gdzie dany produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zastępują głowice na trwalsze i wyprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż dobrzy producenci na własne produkty dają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne odcienie – od tradycyjnego chromu lub złota, przez estetyczne – czerń bądź biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, który planujemy wyłożyć na baterie.

You may also like...